• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • >>Інформатизація школи

Стан інформатизації в Якимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2.

/Files/images/novosti/informatizacia.jpeg/Files/images/novosti/pautina.jpeg/Files/images/novosti/program.jpeg

Сучасний темп розвитку суспільства надзвичайно високий. Щоб встигати за змінами, людина повинна переробляти величезну кількість інформації, яка надходить з усіх точок земної кулі. Тому інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності й визначають розвиток суспільства завтрашнього дня.

Об’єктивною реальністю є те, що ми живемо в інформатизованому світі. Тому кожній школі зараз потрібно забезпечити, крім комп’ютеризації навчального процесу, реалізацію цільової програми інформатизації закладу освіти. Таке завдання прагне виконати й адміністрація Якимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

На педагогічну раду для обговорення було винесено питання впровадження комп’ютерних технологій в роботу школи. З урахуванням шкільних фінансових можливостей, кадрового забезпечення була прийнята програма впровадження комп’ютерних інформаційних технологій у навчально-виховний процес та адміністративну діяльність школи. Виконання програми розраховано на п’ять років, так як її реалізація виконується власними силами школи та спонсорськими коштами.

В нашій школі використовується 2 навчальних комп’ютерних комплекси, в наявності 28 ПК, з них: 3 використовується в управлінні, 21 в навчальному процесі, 1 демонстраційний, 2 сканери, 2 принтери, проектор і мультимедійна дошка. Паспорти на комп'ютерні класи складені.

Всі комп’ютери об’єднані в єдину шкільну мережу та підключені до швидкісного Internet через телефонну лінію із використанням ADSL-модему.

Школа має програмне забезпечення операційної системи Windows та 55 комплектів комп’ютерних програмних засобів навчання (з них – 38 природничо-математичного циклу, в тому числі віртуальні лабораторії з фізики, хімії, біології, інформатики, природознавства; 7 – гуманітарно-естетичних). Створено банк даних електронних навчальних посібників з предметів.

Інформатику в школі викладають 2 вчителя з відповідною вищою педагогічною освітою. Обидва вчителі пройшли навчання „Сервіси WEB 2.0 у педагогічній діяльності” і мають відповідні сертифікати.

Згідно робочого навчального плану в школі викладається в 9-11 класах курс «Інформатики» (1 год/тижд.). В старшій школі, з метою розширення можливостей учнів до здобуття загальноосвітньої профільної підготовки, їх соціалізації та, враховуючи учнівські запити, створені дві профільні групи інформаційно-технологічного напрямку, де поглиблено вивчається додатково 4 год/тижд інформатики. Також з метою впровадження у навчальний процес інформаційних технологій, формування комп’ютерної грамотності учнів, за рахунок варіативної складової введений інтегрований пропедевтичний курс «Сходинки до інформатики» для учнів 2-4 класів; в 8-х класах - факультатив «Користувач ПК», а в 9-х класах - факультатив «Основи інформаційних технологій». Також в 7 кл. надається 1 година гурткової роботи, а в 11 кл. 1 година курсу за вибором на викладання регіонального курсу «Комп’ютерні технології для місцевої спільноти» за програмою Intel «Шлях до успіху». Загалом, вивченню комп’ютерної грамоти охоплено 64% учнів.

Середнє навантаження на комп’ютерні класи на тиждень становить:

1. уроки інформатики та профілізація – 16 годин

2. факультативи - 11 годин

3. проведення уроків вчителями – предметниками ≈ 8 годин

4. індивідуальна робота вчителів та учнів ≈ 30 годин,

що складає близько 36 годин на один комп’ютерний клас на тиждень = по 7,1 годин в день на кожний комп’ютерний клас. Комп'ютерні кабінети використовуються як засіб навчання, що вдосконалює процес викладання, підвищує його ефективність, якість та результативність.

Проводиться робота по навчанню вчителів та адміністрації школи користуванням комп'ютерами. Станом на сьогоднішній день володіння умінням працювати з комп'ютером на рівні користувачів становить:

- адміністрації - 75 %

- педагогічних працівників - 80 %

31 вчитель школи пройшов курси Intel; з них 5 вчителів крім того – курси «Партнерство…» та вчитель фізики пройшов курси «Фізики та лірики з Веб 2.0».

Школа першою в районі відпрацювала введення єдиного інформаційного освітнього простору за програмою «Курс +» і з жовтня 2010 р. була базовою школою для проведення районних семінарів з навчання відповідальних шкіл Якимівщини з даною програмою. За цей час була складена база учнів та працівників школи, занесені дані про 41 приміщення школи. Складені списки по класах, з предметів та по навантаженню вчителів згідно їх тарифікації та робочих навчальних планів. Були сформовані електронні звіти ЗНЗ-1 та 83-РВК. Школа однією з перших в районі «з’явилась» в електронному освітньому просторі Запорізької обл.. Але залишилось ще чимало роботи: відкоригувати зміни на новий навчальний рік, пов’язані з тарифікацією; ввести дані для формування електронного розкладу.

Можливість виходу до всесвітньої мережі в Інтернет використовується ефективно: школа має власний сайт та електронну пошту. Через електронну пошту Інтернет-можливості дозволили школі мати зв’язок з іншими школами, вищими навчальними закладами, освітянськими організаціями. Доступними стали матеріали Всеукраїнських конференцій, документи Міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук, нові цікаві освітянські проекти.

Разом із можливістю вивчати роботу шкіл України з’явилась потреба представлення діяльності і нашого освітнього закладу у всесвітній мережі Інтернет. Так виникла ідея створення свого шкільного сайту. Матеріали для шкільного сайту добиралися адміністрацією школи, учителями, батьківською громадськістю та учнями. Обговорювалися рубрики, які необхідно було б розмістити на шкільному сайті.

Шкільний сайт вийшов досить потужний. Його об’єм – 250 Мбайт. Багато фотоматеріалів, корисної інформації для вчителів, учнів, громадськості розміщено на нашому сайті.

У зв’язку з оптимізацією оплати праці, в школі було звільнено техпрацівника, який відповідав за своєчасну подачу дзвоників, тому зараз ми використовуємо електронну подачу дзвоників за допомогою комп’ютерної програми.

Звичайно, труднощів на цьому шляху більш, ніж достатньо. Значною перешкодою, зокрема, можна назвати недостатнє (або навіть нульове) фінансування розвитку комп’ютерних технологій у наших школах, а ці технології надзвичайно дорогі (вартість комп’ютерів, їх модернізація, обслуговування, мережа, придбання програмного забезпечення, підключення до мережі Інтернет); вони потребують високого фахового рівня вчителів, відповідної підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх кваліфікації. Крім того школі конче потрібний кваліфікований спеціаліст-лаборант, який буде безпосередньо займатися забезпеченням та обслуговуванням комп’ютерних комплексів. А така одиниця у нашому штатному розкладі, на жаль, сьогодні відсутня.

Беззаперечно, що комп’ютерні технології сприяють активізації навчальної діяльності учнів. Тому впровадження цих засобів у сучасний навчальний процес є абсолютно природним і потрібним явищем.

Кiлькiсть переглядiв: 830